Hakkında

 

Kağıthane’de yaşayan 9-15 yaş arası öğrencilerin eğitiminde, ev ve okuldan sonra üçüncü bir eğitim yeri olan BİLGİ EVLERİ, öğrencilere hem rahat ders çalışabilecekleri hem de sosyal ve kültürel aktivitelere aktif katılma ortamı sunuyor.

Çeliktepe, Şirintepe,Gültepe, Hürriyet ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinde hizmete açılan Bilgi Evleri, öğrencilere okul dışındaki zamanlarını daha faydalı geçirme imkânı sağlıyor. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı bu merkezlerde, okulda gördükleri derslerine takviye dersler alan öğrenciler etüt ve satranç odaları, kütüphane, tiyatro salonu, cep sineması ve internet erişim odalarında da keyifli ve dolu dolu vakit geçirebiliyor.

Alanlarında uzman eğitmenlerin rehberliğinde günlük hayatın stresinden uzak, ders ve sınav kaygısı olmadan eğitim alan öğrenciler, istedikleri her konuda rehberlik hizmeti alabildikleri gibi kabiliyet ve ilgilerine göre çeşitli sosyal etkinliklerine de katılabiliyor.

Kağıthanelilere rahat bir ortamda güvenilir internet sunmak için geniş, aydınlık ve sigaradan uzak pırıl pırıl mekanlar oluşturan Kağıthane Belediyesi, bu mekanlarda son teknolojiyle donatılmış bilgisayarlarla hizmet veriyor. Haftanın belirli günlerinde akıllı tahtalar ile projeksiyon eşliğinde uzman eğitmenlerce ders alan çocuklar ayrıca Satranç, Yap-Boz, Bulmaca, Boyama ve benzeri oyunları oynuyor, belediyenin düzenlediği etkinliklere ücretsiz katılabiliyorlar

Etkinlikler

 • 23 Ocak 2014

  Kağıthane Belediyesi BilgiEvleri öğrencileri dönem sonu etkinliklerinde sahne performanslarıyla beğeni topladı.

  Devam
 • 12 Aralık 2013

  Bilgi Evleri Sosyal ve Çalışkan Öğrenciler Yetiştiriyor

  Devam
 • 17 Eylül 2013

  Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk günü ...
   

  Devam
 • 12 Eylül 2013

  Bilgievleri Kayıtları Devam Ediyor
   

  Devam
 • 27 Ağustos 2013

  Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında...
   

  Devam